Odevzdání měli

Led - 08 2018 | By

Všem členům ČSV ZO Jeseník jejich rodinám a včelkám přeje výbor ZO Jeseník, vše nejlepší v letošním roce. Hodně zdraví, štěstí, spoustu úspěchů a zdravé včelky.

Jedna z prvních povinností, které nás v letošním roce čekají je správné odevzdání vzorku měli na vyšetření Varroázy a katastru Česká Ves i na vyšetření moru včelího plodu.

V následujících dnech, pokud již tak neučinili, Vás kontaktují důvěrníci a předají Vám pokyny ke správné přípravě a odevzdání vzorku na vyšetření.

Vysušený vzorek v pokojové teplotě se odevzdává v kelímku od jogurtu, překrytý prodyšnou tkaninou nebo ubrouskem. Na vzorek stačí napsat jméno a aktuální počet včelstev. Pokud má včelař více, jak jedno stanoviště i číslo stanoviště. Ostatní náležitosti a správné označení všech vzorků se provede, při přípravě všech vzorků a podkladů z celé ZO Jeseník na státní veterinární správu.

Vzorek na vyšetření Varroázy je pouze jeden z celého stanoviště. U vyšetření i na mor je na vzorek max. z 10 včelstev.

Důvěrníci mi měl odevzdají v neděli 21. 1. 2018. Proto žádám všechny členy o dodržení pokynů a termínů, které Vám předali důvěrníci.

Členů naši ZO je téměř 70 a stanovišť je 75. Příprava a s tím spojená administrace zabere čas. Případné dotazy směrujte na své důvěrníky nebo přímo mě (viz kontakt níže)

Všem děkuji a ještě jednou přeji vše nejlepší v letošním roce

 

Referent pro tlumení včelích nákaz

Daniel Slíva tel. 606 847 236